Головний меседж дистанційного навчання в нашому закладі – “Усім має бути зручно”. Тому за час карантину ми опанували велику кількість сучасних технологій, вдосконалили необхідні навички і радіємо з того, що нові знання допомагають за умов карантину та в майбутньому урізноманітнять форми навчання, контролю, зворотного зв’язку з учнями та їх батьками.

Не всі діти та вчителі можуть зайти на сайт з комп’ютера. Тому коли ми створювали якісь ресурси, мали думати про мобільні пристрої. Учителі, як і учні та їх батьки, теж опинилися в різних умовах. Дуже радує, що в багатьох учителів знайшлась віра в себе і вони почали робити те, що мали робити, – встановлювати будь-який зв’язок зі своїми учнями, а далі вчитися, вибудовувати дистанційне навчання.
У дистанційному навчанні дитина має пройти шлях від сприйняття інформації до її розуміння, запам’ятовування, можливо, відтворення, використання на різних рівнях.
Важливо було організувати простір для спілкування. Діти зустрічаються під час годин спілкування хоча б один чи два рази на тиждень, щоб сказати одне одному слова підтримки. Це важливо для спілкування і для підтримання віртуального класу як класу.
Адміністрація та вчителі обрали конкретні платформи, з якими зручно і якісно проводити дистанційне навчання.
– спілкування в групах у Viber для учнів 1-11 класів;
– робота безкоштовного веб-сервісу Google Classroom для учнів 1-11 класів;
– проведення он-лайн уроків за допомогою сервісу ZOOM відповідно до розкладу ( а також Skype, Youtube, Instagram).
Дистанційна робота закладу організована за допомогою безкоштовного веб-сервісу Google Classroom, який створений Google для закладів освіти з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу — прискорити процес поширення файлів між педагогами та здобувачами освіти.

З 16 по 20 березня 2020 року учителі інформатики провели семінари, майстер-класи з учителями закладу для опанування роботи у веб-сервісі Google Classroom.
До 23 березня класні керівники забезпечили реєстрацію учнів на платформі Google Classroom.
Упродовж карантину учителі-предметники наповнюють віртуальні класи навчальними матеріалами з відповідного предмета та розміщують завдання для опрацювання.
Постійно учителі-предметники відстежують прогрес кожного здобувача освіти, а після оцінки його роботи, повертають її, супроводжуючи коментарями.
2-3 рази на тиждень вихователі ГПД додають матеріали розвивального та ігрового характеру. Класні керівники постійно контролюють процес залучення до роботи всіх учнів.
З учнями проводяться майстер класи щодо виконання завдань, що дозволяє ефективно співпрацювати за допомогою веб-сервісу Google Classroom та інших цікавих додатків та програм.
Учителі інформатики щотижня проводять семінари, майстер-класи з учителями закладу та учнями для організації ефективного спілкування між учителями та учнями.
Адміністрація постійно контролює роботу всіх учасників освітнього процесу у веб-сервісі Google Classroom. Періодичність розміщення навчальних матеріалів, обсяг та зміст завдань, їх якість та об’єктивність оцінювання.
З 30 березня 2020 року в закладі з 1 по 11 клас організовано проведення он-лайн уроків за допомогою сервісу ZOOM відповідно до розкладу (включаючи години спілкування, які проводять класні керівники та вихователі ГПД).
Zoom – це сервіс для організації он-лайн-конференцій та відеозв’язку.
Тут можна проводити конференції та веб-семінари для різної кількості користувачів, які широко використовуються для організації дистанційного навчання
Для проведення уроків учителі використовують також сервіси Skype, Youtube, Instagram
З 23 по 27 березня 2020 року були організовані та проведені майстер-класи, засідання методичних об’єднань учителів для ефективної роботи за допомогою відеоконференцій з учнями.
30-31 березня 2020 року під час спілкування з учнями 1-11-х класів були проведені он-лайн виховні заходи у формі бесіди з елементами тренінгу на тему «Кібербезпека: основи інформаційної безпеки учнів в інтернеті». Метою заходу було ознайомити учнів із інформаційною безпекою в інтернеті, розглянути основні небезпеки та проблеми захисту інформації, закріпити та розширити знання і вміння учнів по темі; розвинути життєві навички (толерантність, самоконтроль, навички ведення дискусії), пам’ять, увагу, вміння захищати себе та інформацію від шкідливих чинників всесвітньої мережі, практичні навички роботи з ПК; виховати бажання дотримуватися правил спілкування в інтернеті. Теорія була підкріплена практичними діями і порадами учасниками заходу.
8 та 10 квітня 2020 року учні 11 класів взяли участь у моніторингу перевірки якості освіти з української мови , історії та математики в рамках підготовки до ЗНО. 13 квітня були проведені он-лайн консультації з учнями 11 класів за результатами моніторингових досліджень.
Учні, батьки та вчителі систематично беруть участь в он-лайн опитуваннях щодо організації та якості проведення дистанційного навчання.
Адміністрація школи та вчителі щоденно спілкуються з учнями та їх батьками щодо ефективності та якості проведення он-лайн уроків.
З учнями 1-11 класів за потребою проводяться додаткові он-лайн консультації.
З учнями та педагогічним колективом учителі фізкультури проводять он-лайн тренування: руханки, комплексні кардіовправи для підтримання тонусу м’язової структури в умовах обмеженої рухливості.


Адміністрація школи та вчителі займаються самоосвітою, відвідуючи вебінари про розвиток і особливості дистанційної освіти.
Учителі забезпечили кожен клас чіткою інструкцією, у якій розписано, що конкретно потрібно вивчити з підручника, законспектувати чи створити.
У цій інструкції прописані посилання на відповідні відеоуроки в інтернеті та корисні посилання.
Кожен клас на платформі Google Classroom отримує роз’яснення вчителів щодо вивчення окремих предметів і роботи класу в цілому.
Учителі-предметники, окрім он-лайн уроків на платформі ZOOM, відвели конкретний час для учнів, коли вони можуть звертатися до них за консультаціями.
Були розроблені чіткі правила поведінки під час он-лайн уроків. Правила виконання і здачі виконаних робіт.
Для кожного окремого класу (3-11) завели журнали з балами, а не оцінками. Для учнів 1-2 класів застосовується формувальне, вербальне оцінювання. Це стимулює учнів більш відповідально ставитися до навчання.
Розробили особисту систему оцінювання. Кожен матиме можливість протягом карантину заробити певну кількість балів, які потім переведуться в оцінку.
Залежно від засобів зв’язку, ми організовували різне дистанційне навчання. Після місяця роботи в дистанційному режимі зрозуміли, що найкращий результат має гібридне навчання – коли ми зустрічаємось із дітьми в синхронні (наприклад на відеоконференції в ZOOM) і водночас застосовуємо асинхронне навчання в Google Classroom. Чому так? Надається підтримка учням у синхронні. Водночас, деякі речі краще робити в асинхронні. Також це можливість учням самостійно планувати своє навчання, виходячи з тих чи інших умов. Обов’язково є час для асинхронного навчання. Наприклад, після сесії синхронного навчання дитина за вказівками вчителів і за допомогою батьків організовує навчання сама. Учителі допомагають спланувати роботу дітей, надають індивідуальні консультації. Вони також надають завдання, шаблони та інструкції для опанування теми.Робимо все можливе з того, що ми можемо зробити. Робимо зараз і думаємо про перспективу. Класи різні, але процедури і принципи, які ми впроваджуємо в школі, мають бути однаковими. Це важливо для того, щоб ми могли конструктивно спілкуватися з батьками і учні не відчували дискомфорт. Зв’язок має бути зручним. Зручним для дітей, батьків і вчителів. Ми намагались обрати найкращий канал зв’язку, який влаштує всіх.
Залишити відповідь